WELCOME ROBOTS

ZAPRASZAMY NA KURSY ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA Z LEGO® do wyboru w języku polskim lub angielskim.
Co to jest ROBOTYKA?
Zajęcia robotyki to połączenie wspaniałej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO® dopasowanych do wieku dzieci uczą się konstruowania prawdziwych robotów.

Dla kogo są te zajęcia?

dla dzieci uwielbiających budowanie z klocków LEGO, chcących rozwijać sprawność manualną i ćwiczyć pamięć,
dla Rodziców, którzy pragną w najlepszy sposób przygotować dzieci na przyszłość i zaciekawić je nauką,
dla dzieci chcących się dowiedzieć jak kodować, rozwiązywać problemy i tworzyć przy pomocy robotów,
dla Rodziców poszukujących dla swoich dzieci zajęć uczących twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia,

Dodatkowo zajęcia te:

rozwijają umiejętności matematyczne,

uczą strategicznego i analitycznego myślenia,

uczą cierpliwości, wytrwałości, konsekwencji i dążenia do celu,

uczą współdziałania i pracy w grupie,

rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

Schemat pracy na zajęciach:

Każda lekcja składa się z 5 etapów: ZOBACZ, ZBUDUJ, ZBADAJ, ZAPROGRAMUJ, ZAGRAJ
Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych w niewielkich grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika,
Każdy zespół otrzymuje do pracy tablet i zestaw przystosowanych do wieku klocków lego,
Każde zajęcia to nowa przygoda, budowa i programowanie nowego robota,
Zestawy klocków wyposażone są w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności. Po zbudowaniu robota dzieci przechodzą do jego programowania,
Zajęcia robotyki w naszej szkole odbywają się w różnych językach i grupach wiekowych dopasowanych poziomem zaawansowania.

Zapisy

Zajęcia rozpoczynamy w listopadzie, ale już dziś rozpoczynamy zapisy by dać Rodzicom szanse na sprawdzenie jakości naszych zajęć i podjęcie decyzji.
Dla dzieci uczęszczających na nasz kurs angielskiego, zapisanych do 30 września, termin zajęć dopasujemy tak by nie pokrywał się z angielskim.
Formularz zgłoszeniowy jest niezobowiązujący. Krótko przed rozpoczęciem zajęć zaprosimy zapisane osoby na bezpłatne zajęcia pokazowe i dopiero po nich Rodzic zdecyduje czy podpisze umowę.
Zajęcia w języku angielskim będą prowadzone przez naszego lektora mówiącego biegle w tym języku i odpowiednio przeszkolonego z zakresu prowadzenia zajęć robotyki.