Egzaminy Cambridge

Cambridge English Qualifications

Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, że nasza Placówka posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge English Qualifications i jest partnerem AUTORYZOWANEGO CENTRUM EGZAMINACYJNEGO CAMBRIDGE ENGLISH PL277.
Nasi kursanci zyskają przez to:

• jasną ścieżkę edukacyjną, która umożliwi zdawanie międzynarodowych testów Cambridge English Qualifications (już od 8. roku życia)
  • zamknięte sesje egzaminacyjne przeprowadzane w naszej szkole przez Autoryzowane Centrum Cambridge English PL277
  • możliwość potwierdzenia swoich kompetencji językowych dzięki uznawanym na całym świecie certyfikatom zdania egzaminów, które są tworzone i sprawdzane przez Cambridge Assessment English, część University of Cambridge

To dla nas bardzo ważny krok i niezmiernie cieszymy się, że dzięki niemu możemy Wam zaoferować jeszcze więcej!

DLACZEGO WARTO POSIADAĆ CERTYFIKAT CAMBRIDGE ENGLISH?

JEST MIĘDZYNARODOWY

jest uznanym dowodem znajomości języka angielskiego w Polsce i na świecie

JEST SZCZEGÓŁOWY I KOMPLEKSOWY

zawiera szczegółowy opis poszczególnych umiejętności językowych, a same egzaminy opierają się na kompleksowych badaniach prowadzonych przez jeden z największych na świecie specjalistycznych zespołów do badań językowych

ZWIĘKSZA MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

otwiera drzwi do szkolnictwa wyższego za granicą i podnosi kwalifikacje zawodowe

JEST BEZTERMINOWY

jest ważny bezterminowo

KTO UZNAJE EGZAMINY CAMBRIDGE ENGLISH W POLSCE I NA ŚWIECIE?

Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez ponad 25 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Z certyfikatem Cambridge English masz dostęp do najlepszych uczelni na świecie i zwiększasz swoje szansę na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą. W kraju certyfikaty Cambridge English uznają m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służba Cywilna, a także wielu pracodawców oraz liczne instytucje edukacyjne. Wiele uczelni wyższych zwalnia posiadaczy certyfikatów Cambridge English Qualifications z egzaminów zaliczeniowych lub lektoratów.
Potwierdzona znajomość języka angielskiego na rynku pracy jest niezwykle ważna. Wpisanie certyfikatu Cambridge English do CV znacznie zwiększa Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji i wzięcie udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy cenią certyfikaty Cambridge English najbardziej spośród wszystkich certyfikatów dostępnych na rynku. Cambridge English Qualifications to również najpopularniejsze egzaminy wśród rekruterów – sami zdają je najczęściej (na podstawie badania opinii zrealizowanego na reprezentatywnej grupie pracodawców i firm rekrutacyjnych w Polsce przez Instytut Millward Brown w lipcu 2014).

PO CO DZIECIOM PRAWDZIWY EGZAMIN?

Egzamin uczy pewności siebie – gdy dziecko się przekona, że egzamin to nic strasznego, to z mniejszym stresem, strachem i z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości. To jest dla nas najważniejszy argument! Tym bardziej, ze egzaminy Cambridge dla dzieci przeprowadzane są w bardzo przyjaznej formie, przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi
wyznacza pewien etap edukacji językowej – po egzaminach dla Young Learners nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów FCE czy CAE, które dają dowód znajomości angielskiego na całe życie
sprawdza wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie
daje poczucie sukcesu, co buduje wysoką samoocenę. W przypadku egzaminów dla Young Learners każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym ilość zakolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce (nie ma groźby porażki!)
daje faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu i to przez tak prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge – tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da
wyniki z egzaminu Cambridge mogą zostać wpisane na świadectwie szkolnym w rubryce osiągnięcia dodatkowe
uczy koncentracji w dążeniu do celu oraz dyscypliny – egzamin zdecydowanie działa mobilizująco. Rozwijanie tej cechy bardzo się przyda w dorosłym życiu, a to przecież wcale nie jest łatwe
pokazuje poziom kursu językowego, na które uczęszcza dziecko – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniane są nie tylko dzieci, ale cała szkoła

CZY NAJMŁODSI UCZNIOWIE POWINNI ZDAWAĆ TESTY JĘZYKOWE?

Czy warto wysyłać najmłodsze dzieci na egzaminy?
Dlaczego warto zacząć naukę tak wcześnie?
Indywidualnie czy w grupie?
Odpowiedzi na te pytania udzieli – psycholog dziecięca, dr Aleksandra Piotrowska

DLACZEGO AKURAT EGZAMIN CAMBRIDGE?

Egzamin sprawdzane są w Cambridge Assessment English w Wielkiej Brytanii. To ta sama instytucja, która tworzy egzaminy FCE i CAE, czyli najbardziej rozpoznawalne egzaminy na świecie. Zupełnie obiektywne i bardzo profesjonalne. Przygotowane przez zespół specjalistów uniwersyteckich i używane na całym świecie. Takim samym testem oceniane są dzieci w Polsce, co w Japonii, czy Afryce!

CZY DZIECKO BĘDZIE SIĘ MUSIAŁO CZEGOŚ DODATKOWO UCZYĆ SPECJALNIE NA EGZAMIN?

Nie! Chodzi o to, aby pokazać jak nasze kursy przygotowują do egzaminów. Nie chcemy dodatkowo obarczać ani dzieci ani rodziców. Być może pojawią się jakieś dodatkowe powtórki słownictwa, ale to właściwie jest na naszych kursach standardem.

CENY EGZAMINÓW

DLA DZIECI Cena (PLN) DLA NASTOLATKÓW Cena (PLN)
PRE A1 STARTERS 370 A2 KEY for Schools 460
A1 MOVERS 370 B1 PRELIMINARY for Schools 470