KIM JEST I PO CO NAM METODYK?

METODYK W SZKOLE WELCOME

Musisz wiedzieć, że w szkole WELCOME, za rozwój językowy wszystkich Kursantów odpowiada nie tylko certyfikowany lektor, ale również Metodyk – Joanna Masłowska-Wódkiewicz.

KIM JEST METODYK i czym się zajmuje w szkole?

• Współpracuje z całym zespołem lektorów WELCOME, dba o ich rozwój zawodowy, organizując i prowadząc szkolenia i warsztaty metodyczne.
  • Wspiera lektorów w zakresie efektywnych strategii nauczania. Przygląda się ich zajęciom, opracowuje cele i standardy każdej lekcji, aby zapewnić spójność i możliwie najwyższą jakość nauczania w każdej grupie wiekowej, sali i na każdych naszych zajęciach.
  • Opracowuje i doskonali metody nauczania WELCOME i system motywujący kursantów do nauki.
  • Dba o dobór najlepszych narzędzi wspomagających proces edukacyjny, programy nauczania, najwyższą jakość zajęć i techniki pracy na zajęciach.
  • W każdej sprawie służy pomocą Rodzicom, Kursantom czy Lektorom.
  • Dba o zadowolenie Kursantów i odpowiednie przydzielenie ich do grup językowych.
  • Analizuje potrzeby uczniów oraz ocenia skuteczność stosowanych technik dydaktycznych.
  • Jest w stałym kontakcie z Rodzicami, informując ich o postępach Kursantów. Doradza każdemu indywidualnie, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać potencjał dziecka, tak by osiągnęło sukces językowy na miarę swoich możliwości.
  • Pilnuje realizacji celów edukacyjnych, sprawdza oceny opisowe i dba o to, aby każda minuta zajęć była wykorzystana maksymalnie i była indywidualnie dopasowana do możliwości Kursantów.
  • Bierze udział w procesie rekrutacji nowych lektorów i przygotowuje grafik zajęć.
  • Współpracuje z przedstawicielami wydawnictw językowych i egzaminatorami Cambridge.
  • Nadzoruje przygotowanie kandydatów do egzaminów, organizuje sesje egzaminacyjne i gale rozdania dyplomów.
  • Kupuje, testuje i samodzielnie przygotowuje materiały edukacyjne – dba o to by były one zawsze dopasowane do potrzeb językowych Kursantów WELCOME.
  • Organizuje warsztaty letnie i zimowe – dobierając program tak by były one nie tylko pełne radości i dobrej zabawy ale przede wszystkim by rozwijały dzieci.
  • W poszukiwaniu inspiracji śledzi wszystkie wartościowe blogi nauczycielskie. Regularnie spotyka się z innymi właścicielami szkół językowych, wzajemnie motywując się i szukając najlepszych rozwiązań dla Kursantów.
  • Nieustannie się szkoli, aby być na bieżąco z wszystkimi nowościami, których skuteczność najpierw testuje samodzielnie (np. w domu z własnym dzieckiem), później wdraża to na swoich zajęciach, a następnie przekazuje wiedzę lektorom.
  • Dba o to by Kursanci i Rodzice byli na bieżąco o wszystkim informowani. Dba o to by lektorzy nagrywali elementy zajęć i przesyła je Rodzicom. Prowadzi Facebooka, Instagrama i TikToka szkoły.
  • Wdraża w szkole nowe projekty, organizuje dodatkowe sobotnie warsztaty, dopasowane do potrzeb Kursantów Szkoły, uzupełniające wiedzę zdobytą na kursach językowych, poszerzające znajomość wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, itp.
  • Znajduje rozwiązania i wyjścia z ciemnych zaułków.
  • Dba o idealne relacje w zespole, pomiędzy lektorami a kursantami i ich rodzicami.
  • Oferuje pomoc merytoryczną w razie jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości zarówno lektorom, kursantom, jak i ich rodzicom/opiekunom.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub ochotę na merytoryczną rozmowę o rozwoju językowym Twojego dziecka, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub indywidualnej rozmowy. Napisz do nas welcome@wekcome.szkola.pl w celu ustalenia terminu spotkania/rozmowy.