SUMMER FUN – czas wolny w języku angielskim (półkolonie)

6-10 sierpień

Ideą naszych półkolonii jest stałe obcowanie z językiem angielskim i brytyjską kulturą oraz uzmysłowienie naszym uczniom, że praktyczną wiedzę językową można czerpać nie tylko z podręcznika, ale również przy pomocy gier, zabaw, ruchu, muzyki, plastyki, spacerów, gotowania, itp. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku i poziomu zaawansowania językowego dzieci.

5 intensywnych dni, podczas których dziecko odkryje świat w języku obcym.
• Organizujemy zajęcia w następujących blokach:
– porannym (od 10:00 – 13.00) – 4h lekcyjne dziennie, jedna trzecia kursu rocznego w ciągu tygodnia + dla chętnych obiad o 13:00, gratis dla dzieci kontynuujących nasz kurs wakacyjny
– popołudniowym (od 13:30 do 16:30) – 4h lekcyjne dziennie, jedna trzecia kursu rocznego w ciągu tygodnia + dla chętnych obiad o 13:00 gratis dla dzieci kontynuujących nasz kurs wakacyjny
– całodziennym (od 10.00 do 16:30 z przerwą na obiad o 13:00, obiad wliczony w cenę dla wszystkich uczestników) – 8h lekcyjnych dziennie
– wybrane godziny/dni (płatne tylko za zajęcia, na których dziecko będzie obecne) + dla chętnych obiad o 13:00

Na prośbę Państwa godziny możemy zmienić.
Każda część dnia łącznie z obiadem odbywa się w języku obcym.

• Ciekawy i interaktywny program przepełniony autorskimi zabawami językowymi na świeżym powietrzu, niezapomniane eskapady naukowe i eksperymenty.
Całkowite zanurzenie w języku – duża dawka konwersacji, żywy kontakt z angielskim każdego dnia, przydatne zwroty wykorzystywane w praktyce – język angielski narzędziem komunikacji i zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie. Dzięki naturalnemu i żywemu kontaktowi z językiem dzieci znacznie poszerzą słownictwo i przełamią barierę językową.
Zabawa w szefów kuchni brytyjskiej restauracji oraz tworzenie kulinarnego programu telewizyjnego.
Indiańskie zabawy
Londyn w 5 smakach
Wakacyjne role-play
Survival English
Podróż w kosmos, zwiedzanie planet zarówno tych odkrytych i tych jeszcze nieodkrytych.
Sytuacje kryzysowe za granicą, outdoor games with chalk
W Krainie Deszczowców – Wakacje po irlandzku
Warsztaty kulinarne
• Sport w życiu Brytyjczyków, typowo angielskie dyscypliny, szkocka olimpiada.
• Muzyka, doskonalenie akcentu i intonacji
• Zabawy językowe: Podchody, Scavenger hunt, Mam Talent, Milionerzy, kalambury, mali agenci
• Dziwne konstrukcje, nauka pierwszej pomocy
• Dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań dzieci. Naszym celem jest stworzenie naturalnego środowiska do posługiwania się językiem angielskim.
• Na zajęciach wykorzystywane materiały m.in. National Geographic.
• Uczestnictwo w całej półkolonii lub tylko w poszczególnych dniach
• Niezapomniane wrażenia i wspaniała atmosfera

Warunki uczestnictwa:

– uczestnicy przynoszą zmienne obuwie, strój, drugie śniadanie a chętni swój ulubiony napój (szkoła zapewnia stały
dostęp do wody). Obiad dla dzieci biorących udział w rozszerzonym kursie tzn. 8h dziennie – gratis (menu prześlemy osobom zainteresowanym). Obiady dostarczy nam restauracja NOWA z Nowej Wsi Wielkiej.
– wypełnienie karty kwalifikacyjnej
– pisemna akceptacja regulaminu półkolonii
– opłata półkolonii w wyznaczonym terminie

Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie kolejności wpłat, a jej wpłata jest równoznaczna z akceptacją regulaminu półkolonii i warunków uczestnictwa.
Ponieważ, jest to czas, który poświęcimy na ćwiczenie umiejętności wypowiadania się w języku obcym – ilość osób w grupie jest ograniczona. Nie planujemy w tym roku tworzyć kolejnych turnusów.

Aby ułatwić nam tworzenie grup i planowanie „perfekcyjnych” zajęć, zainteresowanych prosimy o kliknięcie „zainteresowana” na naszym Facebooku – zostało tam utworzone wydarzenie pt. „Półkolonie Językowe”. Dzięki temu, wiedząc, kto z nami będzie, jeszcze przed zakończeniem zapisów będziemy mogli przygotować się do zajęć, zaplanować grupy, zabawy dostosowując je do wieku i poziomu zaawansowania i zainteresowania Państwa dzieci. Rodzice niekorzystający z facebooka mogą potwierdzić uczestnictwo mailem. Takie potwierdzenie nie jest zobowiązujące.

Płatności

Cena obejmuje 5 dni półkolonii (20 lub 40h zajęć językowych), opiekę nauczyciela języka angielskiego, wszystkie materiały potrzebne do zajęć, obiad dla osób kontynuujących i dla wszystkich korzystających z bloku całodziennego

Wpłata wpisowego 200zł najpóźniej do 15go lipca (w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi bez względu na termin rezygnacji) a wcześniej informacja o chęci wzięcia udziału w naszych zajęciach na facebooku lub mailowo.

Wpłata pozostałej kwoty (najpóźniej do 29 lipca). W przypadku rezygnacji po 29.07 wpłata nie podlega zwrotowi.

Rezygnacja przed 29 lipca: zwrot drugiej raty, wpisowe nie zostaje zwrócone.

W opisie prosimy podać imię i nazwisko uczestnika półkolonii

Ostatniego dnia: występ dla rodziców, rozdanie dyplomów potwierdzających udział w wakacyjnym, intensywnym kursie językowym obejmującym 20h lub 40h lekcyjnych

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy, nawet tych, którzy nie lubią angielskiego!

Asia i Łukasz