Oficjalna strona metody: www.teddyeddie.pl

Dzieciństwo to czas najpiękniejszy. Dzieci traktują ten czas jak zabawę. My – nauczyciele i rodzice – traktujemy ten czas bardzo poważnie. Wiemy, że jeśli teraz polubią angielski, będą już zawsze kojarzyć go z komunikacją, a nie z kolejnym przedmiotem w szkole.

Koniecznie zobacz fragmenty zajęć w grupie maluszków – dzieci jeszcze dużo nie mówią (także w języku polskim), ale bardzo dużo rozumieją i koncentrują się na znaczeniu, co potwierdza, że przyswajają język obcy 🙂 – zakładka Galeria.

Nazwa kursu: Teddy Eddie

Dla kogo: dzieci w wieku od 2 lat

Teddy Eddie to licencjonowany program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 2 lat napisany przez trzy mamy – anglistki, które połączyły profesjonalizm nauczycielek i matek i tak oto powstał program, który trafia do najmłodszych pociech.

Zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki. Autorki programu czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Zajęcia z programem Teddy Eddie organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach

Program Teddy Eddie zawiera spiralny system powtórzeń: wszystkie słówka powtarzają się w kolejnych rozdziałach.

Zajęcia z Teddy Eddie to czas, kiedy dzieci dużo i chętnie słuchają w języku angielskim – duży nacisk program kładzie na słuchanie ze zrozumieniem. Sama ścieżka dźwiękowa jest dynamiczna i ciekawa, dzieci z chęcią naśladują słyszane utwory.

Dzieci lubią rysować, ale zajęcia nie mogą ograniczać się do malowania. Pamiętając o tym, umieszczono w książce kolorowanki, ale w ograniczonej ilości.

Program Teddy Eddie to wyjątkowe zajęcia pełne humoru i niespodzianek.

Pierwszym celem Programu jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci.

Głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą.

Program składa się z czterech Ksiąg, z których każda oznaczona jest innym kolorem (zielona, niebieska, czerwona i żółta).

Motywem przewodnim całego Programu jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego

Bardzo ważnym aspektem Programu jest KONTAKT LEKTORA Z RODZICAMI, którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu, cotygodniowy kontakt za pośrednictwem maila/telefonu, regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci udzielane po zajęciach, pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr)

Ten ambitny program pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej ilości słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie do TEDDY EDDIE a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

Nad współpracą czuwa nauczyciel i opiekun programu.

Teddy Eddie to miś, który nie zna języka polskiego. Czasem jest grzeczny, a czasem nie. Mieszka w kolorowej skarpecie. Skarpeta to jego dom, ale także miejsce, gdzie schowane są tajemnicze przedmioty. Co to za przedmioty? Do czego służą?

Zapraszamy na zajęcia 🙂

Prezentacja przykładowej lekcji i programu: